Wyślij dane do chmury

Brzmi paradoksalnie, ale jest jak najbardziej prawdziwe, a tym samym bardzo potrzebne w dobie namnażających się technologii informatycznych. Owszem możemy zapisać wszystkie potrzebne nam pliki na dowolnym urządzeniu do tego przystosowanym. Niezależnie od tego, czy będzie to komputer, laptop, smartfon czy inne mobilne nośniki danych, to w każdym tym wypadku musimy mieć dane urządzenie przy sobie.

Wiele razy dochodzi do sytuacji, w której potrzebne dane są zapisane na laptopie, który został w domu, w związku, z czym nie możemy z nich w danej chwili skorzystać. Rozwiązaniem tego typu problemu i uniknięcie go w przyszłości, jest nowa technologia „ Cloud computing”. Usługa w chmurze, bo tak brzmi jej polska nazwa, to nic innego jak przechowywanie naszych danych na zewnętrznych serwerach, dzięki czemu mamy do nich dostęp z każdego urządzenia z dostępem do Internetu.

To bardzo dobre rozwiązanie ze względu na możliwość udostępniania danych innym użytkownikom, wszystkie dane są automatycznie synchronizowane, a co najważniejsze szyfrowana transmisja zapewnia bezpieczeństwo ich przechowywania.

www.octopus.edu.pl