Ważne kwestie związane ze stronami internetowymi

Strona internetowa musi mieć cel. Czyli zanim założysz stronę trzeba zadać sobie pytanie do czego będzie ona służyła i dopiero zlecić komuś jej zaprojektowanie lub zrobić to samemu. Obecność w Internecie należy bezwzględnie zacząć od wykupienia strony internetowej i uruchomienia w niej serwisu internetowego. Zwykle przedsiębiorca kupując domenę zwraca uwagę na to, żeby była ona zbliżona do nazwy firmy. Jest oto najczęściej spotykamy błąd.

Dlaczego? Bo klienci zwykle szukają produktów i usług, a nie nazw firm. Dobrze wykonana strona musi mieć kilka rzeczy. Podstawowe rzeczy to: przejrzysta budowa, łatwa w użyciu nawigacja, czytelnie napisane teksty, łatwo podana oferta firmy, dane kontaktowe (ew. z dodaniem mapki dojazdu). Ważny jest też hosting.

Pod tym pojęciem rozumiemy serwer, na którym fizycznie znajduje się strona. Minęły już czasy, kiedy należało zwracać uwagę na pojemność konta hostingowego lub transfer, jaki strona mogła wygenerować. Również cena nie powinna być kluczowym czynnikiem w podejmowaniu decyzji. A co powinno być? Profesjonalna obsługa, szybkość reakcji na sytuacje problemowe, możliwość samodzielnej konfiguracji serwera w pewnym zakresie. Serwer mu mieć bazę mySQL, bo potrzebna będzie do utrzymania systemu CMS.