Vaduz

Vaduz to drugie co do wielkości miasto w Lichtensteinie i jednocześnie jego stolica. Mieści się w regionie Oberland, tuż przy granicy ze Szwajcarią. Jego powierzchnia zajmuje zaledwie 17,3 kilometra kwadratowego, a zamieszkuje ją około 5100 osób.

Pierwszy raz o istnieniu miasta wspomniano w roku 1150. Jednym z najwspanialszych zabytków architektonicznych w Vaduz okazuje się gotycki także zamek książęcy Schloss Vaduz – umiejscowiony wysoko nad Vaduz. Jego najstarsze elementy pochodzą z XII wieku.

Interesującym doświadczeniem musi być również zwiedzanie jedynego w swoim rodzaju muzeum filatelistycznego. Nie ma ono co prawda zbyt dużych rozmiarów, jednak posiada naprawdę niebywałą kolekcję znaczków, tworzoną na przestrzeni około stu lat. Warto wspomnieć o święcie narodowym Lichtensteinu, które przypada na piętnastego sierpnia.

To właśnie w ten dzień są organizowane widowiskowe pokazy sztucznych ogni, a zgromadzeni dostają niepowtarzalną okazję do zakosztowania wina, pochodzącego z książęcych winnic.