Samotnie podróżująca kobieta

Kobiety są bardziej narażone na niebezpieczeństwo, podróżując solo. Przy wyborze kierunku podróży, należy pamiętać, że w niektórych krajach samotnie podróżujące kobiety są źle postrzegane, zaczepiane lub nagabywane. Co ciekawe, do Arabii Saudyjskiej samotna kobieta w ogóle nie zostanie wpuszczona.

Jeśli to Twój pierwszy samotny wyjazd, lepiej będzie, jeśli zdecydujesz się na kraje kulturowo zbliżone do kraju Twojego pochodzenia. Gdy już wiesz dokąd pojechać, odpowiednio przygotuj się do tego wyjazdu. Warto poczytać przewodniki i fora dyskusyjne, aby zapoznać się krajem podróży.

Znajdziesz tam mnóstwo porad, w jaki sposób się zachować w określonych sytuacjach oraz trochę informacji o panujących obyczajach i kulturze. Należy pamiętać o zabraniu odpowiedniego stroju. W niektórych kulturach krótkie spodenki czy bluzka z głębszym dekoltem będą nie do przyjęcia ze względu na kwestie religijne.

W innych krajach taki ubiór może zostać odebrany jako prowokacja seksualna, a jako samotnie podróżująca kobieta nie powinnaś stwarzać niebezpiecznych sytuacji. Pakując walizkę, pamiętaj, aby nie przesadzić, bo wszystko będziesz nosić sama! Bagaż, który teraz wydaje się nie być ciężki, po kilku dniach noszenia może stanowić duży problem.