Pałac Królewski w Madrycie

Hiszpania to jeden z najpopularniejszych celów wycieczkowych turystów z całego świata. Nic dziwnego – podróżnych niewątpliwie przyciągają do tego kraju piękne plaże i słoneczna pogoda. Odwiedzając hiszpańską stolicę warto część czasu poświęcić także na zapoznanie się z tamtejszą architekturą.

Większość zabytków zachwyca bowiem swoim kunsztem. Jednym z nich jest Pałac Królewski, który został wybudowany na zlecenie Filipa II, po tym jak na początku XVIII wieku – w Wigilię 1734 roku spłonęła dawna siedziba monarchy. Miejsce jego konstrukcji nie zostało wybrane przypadkowo.

Wcześniej znajdował się tam starożytny zamek obronny Alcazar. Jeśli chodzi już o samą architekturę budowli, jej projektowaniem zajmowali się Sacchetti i Sabatini, zaliczani do włoskich mistrzów. W środku zobaczymy m.

in. piękny Salon Tronowy, wytworne apartamenty oraz Salon Kolumnowy. Znajdują się tam również miecze Cortésa i Ferdynanda Katolickiego, a do bardziej oryginalnych eksponatów z pewnością możemy zaliczyć buteleczki z różnego rodzaju egzotycznymi medykamentami – możemy zapoznać się z nimi w Farmacia Real.

Zamek zachwyca nie tylko wnętrzem, ale także otaczającym go terenem. Obecnie pełni funkcje administracyjne.

www.orchidtheband.pl