Ostów Tumski we Wrocławiu

Ostrów Tumski to najstarsza i jedna z najpiękniejszych części Wrocławia – nie sposób pominąć jej podczas wycieczki do tego miasta. Dlaczego? Ostrów Tumski to gród, który otoczony z każdej strony Odrą dał początek dzisiejszemu Wrocławiowi. Znajdziemy tu więc perełki architektoniczne, takie jak gotycka katedra Jana Chrzciciela oraz kościół Świętego Krzyża. Oprócz budynków sakralnych, usytuowane jest tu również Muzeum Archidiecezjalne, które od ponad wieku gromadzi zabytkowe obiekty sztuki sakralnej.

Wśród eksponatów znajdziemy m.in. Księgę henrykowską zawierającą pierwsze zapisane w języku polskich zdanie. Dzięki wizycie w Ostrowie Tumskim będziemy mieli okazję zobaczyć całą panoramę Wrocławia i okolic.

Umożliwia nam to taras widokowy w Katedrze św. Jana Chrzciciela. Wartym zobaczenia jest także Most Tumski zwany także Mostem Zakochanych. Legenda głosi, że czekają na nim osoby poszukujące miłości.

Aby życzenie się spełniło, wcześniej należy pomodlić się w tej intencji w Katedrze, a następnie pogłaskać po głowie rzeźbę lwa.