Obóz wędrowny – co to takiego ?

Jedną z imprez turystyki kwalifikowanej, która skierowana jest zwłaszcza do młodzieży jest obóz wędrowny. Wyjazd zazwyczaj trwa więcej niż 5 dni. Uczestnicy nie mają stałego miejsca pobytu, a każdego dnia się przemieszczają, aby noc spędzić w innym miejscu.

Bazę noclegową zazwyczaj stanowią schroniska turystyczne lub gospodarstwa agroturystyczne. Nierzadko się zdarza, że uczestnicy obozu wędrownego rozbijają namiot i nocują na polu kempingowym. Ponadto obozowicze sami muszą zadbać o przygotowanie posiłku.

Zgodnie z założeniami turystyki kwalifikowanej uczestnicy pokonują odległości pieszo lub przy pomocy środka transportu na przykład roweru, tym samym rozwijając sprawność fizyczną doznają doznają niesamowitych wrażeń podczas poznawania nowych miejsc. Nie można także zapominać, że koszty imprezy są bardzo niskie, ze względu na noclegi w namiotach czy schroniskach turystycznych oraz niekorzystanie ze środków transportu. Z kolei dużym minusem jest konieczność transportowania bagażu oraz ograniczenia związane z jego gabarytami.

www.zilola.pl