Nocleg w samotnej podróży

Jadąc w samotną podróż, szczególną uwagę należy zwrócić na wybór miejsca noclegu, aby wyjazd nie stał się zmartwieniem i dużą dawką stresu. Mamy kilka możliwości zakwaterowania, warto więc dokładnie rozważyć wszystkie opcje. Można zdecydować się na pokój jednoosobowy w hotelu. Z pewnością jest to najbezpieczniejszy i najbardziej komfortowy wariant, ale zwykle niesie za sobą wysokie koszty.

Pokoje kilkuosobowe są zazwyczaj znacznie tańsze niż te z jednym łóżkiem. Hostele i schroniska turystyczne oferują podróżującym łóżko w salach kilkuosobowych, co jest znacznie tańsze niż wynajem pokoju. Pamiętać należy tylko, że nocleg w takim pokoju, może nie być najwygodniejszy, gdy z sąsiednich łóżek będą dobiegały odgłosy chrapania. Ponieważ hostele otwarte są całą dobę, może zdarzyć się tak, ze przyjdzie Ci nocować z grupą, która wraca w środku nocy. Przykładem może być hostel dla lgbt.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, do dyspozycji turystów dostępne są szafki zamykane na klucz, w których można umieścić bagaż i wartościowe rzeczy. Jest to dobre rozwiązanie dla osób mało wymagających. Mamy jeszcze do wyboru couchsurfing, czyli spanie na kanapach u ludzi, którzy oferują darmowy nocleg w internecie. Pamiętaj, że to opcja dla odważnych i komunikatywnych – nigdy nie wiadomo na kogo trafimy.

Co prawda mamy dostęp do profilu osoby, u której chcemy przenocować oraz do opinii na jej temat, ale zawsze jest ryzyko. Zdecydowanie najtańsza opcja, bo nic nie kosztuje, poza drobnym upominkiem dla gospodarza w podziękowaniu za gościnę.

gielda.ofefundusze.pl