Monitor jak kino

Bardzo wiele osób używa swojego komputera do oglądania filmów. To tanie i wygodne, zwłaszcza że standardem w przypadku monitorów maszyn stacjonarnych oraz laptopów jest tryb HD, który pozwala cieszyć się doskonałą jakością obrazu oraz dźwięku.

Poza tym używając kabla HDMI możemy bez problemu połączyć naszego peceta z dużym telewizorem LCD i podziwiać wszystko w znacznie większym formacie. Do poprawnego odtwarzania filmu na komputerze potrzebujemy odpowiedniego programu, ale nie tylko jego.

W naszym systemie musi być też zainstalowana paczka kodeków, czyli swoistych sterowników obrazu i dźwięku, które pozwolą cieszyć się filmami zapisanymi w różnych formatach. Domyślne kodeki Windowsa czy Linuksa nie radzą sobie z mniej powszechnymi formatami, które są często wybierane z uwagi na mniejszą wagę pliku wynikowego.

Najlepiej poszukać takiego odtwarzacza, który razem z głównym programem pobiera z sieci i instaluje aktualny pakiet kodeków. Tak zaopatrzeni możemy zorganizować sobie wieczorny seans dla rodziny.