Londyn

Londyn to stolica Wielkiej Brytanii i Anglii. Miasto jest ulokowane w południowo-wschodniej części kraju i jest zamieszkiwany przez około 8,4 mln osób na obszarze 1572 km².

Aglomeracja leży nad malowniczą rzeką Tamizą i należy do jednych z największych miast Europy. Stolica Wielkiej Brytanii jest jednak także miastem, które przoduje na liście najbardziej zanieczyszczonych miast w Unii Europejskie.

Mimo to, do Londynu każdego roku chętnie przybywają turyści, chcący zobaczyć słynne zabytki i spotkać się z tamtejszą kulturą. W Londynie można odnaleźć cztery obiekty, które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Jednym z nich, jest chyba najbardziej znany zabytek w Londynie – słynna wieża Tower of London. Budowla obronna pełniła niegdyś funkcję więzienia, z którego nie było drogi ucieczki.

Podczas pobytu w stolicy Anglii trzeba także koniecznie zobaczyć Big Ben, czyli wieżę zegarową, należącą do Pałacu Westminsterskiego (Pałac Westminster również został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO). Ponadto, miłośnicy sztuki nie mogą ominąć Tate Modern, jednego z najsłynniejszych muzeów sztuki współczesnej na całym świecie.