Które suszone owoce wybrać?

Z biegiem lat świadomość żywieniowa Polaków rośnie. W sklepach pojawia się coraz więcej świadomych konsumentów, którzy, uzbrojeni w odpowiednią wiedzę, mądrze wybierają to, co później znajduje się na ich talerzach. Niestety, to nadal tylko ułamek całego społeczeństwa. Wiele osób podczas zakupowych wyborów chętnie kieruje się wyglądem produktu.

Czy zawsze jest to słuszna droga? Trudno się dziwić, że za podejmowane przez nas decyzje odpowiada przede wszystkim zmysł wzroku. Bardzo popularne jest stwierdzenie, iż „jemy oczami”, co mogłoby w pełni usprawiedliwiać fakt, że chcemy wybrać to, co wygląda najkorzystniej. Niestety, taka zasada może nie sprawdzić się w przypadku wielu produktów. Przykładem tego są suszone owoce.

Kupujemy je chętnie, wiedząc, że stanowią zdrową przekąskę i alternatywę dla słodyczy. Nie da się jednak ukryć, że rzadko kiedy wiemy, jak je wybrać. Zwykle decydujemy się na sięgnięcie po te, które wyglądają najładniej. Często oznacza to, że ich kolor wyróżnia się na tle innych, jest najbardziej wyrazisty.

Należy jednak wiedzieć, że za piękną kolorystykę zwykle odpowiadają sztuczne barwniki, podnoszące znacznie walory estetyczne produktu, ale też obniżające jego jakość.