Kazimierz Dolny

Województwa położone na wschodzie naszego kraju kryją w sobie wiele urokliwych miejsc. Bezdyskusyjnie jednym z nich jest Kazimierz Dolny, miasto, którego początki sięgają już XI wieku. Zarówno w centrum miasta jak i na jego obrzeżach znajdziemy wiele hoteli i gospodarstw agroturystycznych, które pomogą w zorganizowaniu niezapomnianego wyjazdu integracyjnego.

Co warto zwiedzić? Zacząć trzeba od pięknego starego rynku, który zawsze tętni życiem. Zachwyca architekturą i nasuwa skojarzenia z dawnymi wiekami, choć dziś pełno tu ulicznych kramów z pamiątkami, muzyków i cyganek, gotowych powróżyć za kilka złotych. Przechodząc rynkiem warto przystanąć koło posągu psa Werniksa.

Pogłaskanie go po nosie podobno przynosi szczęście. Obowiązkowym punktem dla każdego, kto odwiedza Kazimierz jest Korzeniowy Dół. Niesamowicie poskręcane korzenie, światło słoneczne przesiane przez liście drzew i lessowe pokłady gleby otaczające człowieka z obu stron sprawiają, że ma się ochotę rozejrzeć za tolkienowskimi Hobbitami.

Koniecznie trzeba wejść na Górę Trzech Krzyży, z której roztacza się cudowny widok na całe miasto i zakole Wisły, warto popłynąć też promem na pobliski Janowiec. Wieczorami także nie zabraknie atrakcji. Kazimierz obfituje w puby i nocne kluby, jak chociażby słynna Baszta, w której każdego wieczora bawią się dziesiątki turystów.