Jura Krakowsko-Częstochowska

Jeśli chcesz zorganizować wyjazd z dreszczykiem emocji, wcale nie musisz szukać poza granicami Polski. Często niedoceniana Jura Krakowsko-Częstochowska może stać się miejscem rodem z kina, w którym twoi pracownicy przeżyją niesamowitą przygodę.

Przyspieszony kurs wspinaczki skałkowej to doskonały trening dla ciała i relaks dla umysłu. A może zamiast wchodzenia na górę – zejście na sam dół? Jura to idealne miejsce dla początkujących speleologów.

Oczywiście takie sporty ekstremalne nie są dla każdego. Jura ma wiele do zaoferowania także dla wielbicieli pieszych wędrówek.

Kto z nas nie słyszał o Maczudze Herkulesa i Jaskini Nietoperzowej? Te cuda natury po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy. Ta kraina geograficzna obfituje także w perły architektoniczne.

Koniecznie trzeba zwiedzić zamek w Ogrodzieńcu i Pieskową Skałę, która stanowiła tło dla wielu filmów i seriali, takich jak „Stawka większa niż życie” i „Janosik”. Wyjazdu pełnego atrakcji dopełni wieczór integracyjny spędzony przy ognisku pod gwiaździstym niebem lub nocna wycieczka po zamku.

Kto wie, może uda się spotkać Białą Damę straszącą w lochach?.

www.towarzystwozdrowia.pl